Markýza FAKRO - markýza pro fasádní a střešní oknaCHARAKTERISTIKA
Markýzy FAKRO VMZ, VML a markýzolety VMB jsou určeny do svislých konstrukcí. Markýzoleta je vybavena pohyblivou, vyklápěcí lištou. Díky tomu je po rozvinutí markýzolety umožněn přístup k vnějšímu parapetu. Instalují se na vnější stranu oken a dveří (terasových a balkónových) vyrobených z PVC, hliníku nebo dřeva. Markýzy chrání interiér před nadměrným nahříváním a také umožňují rovnoměrně rozložit intenzitu světla, čímž zvyšují pohodlí osob, které se nacházejí uvnitř místnosti. Markýzy AMZ jsou určeny pro střešní okna.

Inteligentní systém ovládá markýzu v závislosti na intenzitě slunečního svitu. Funkci čidla plní fotovoltaický panel, který reaguje na sluneční záření. Při velké intenzitě záření se markýza automaticky rozvine; je-li zataženo, markýza se automaticky svine. V chladných dnech lze markýzu typu Solar přepnout do zimního režimu. Při slunečném počasí se markýza automaticky svine, aby umožnila přísun teplých slunečních paprsků pro pasivní vyhřívání místnosti. Večer se markýza automaticky rozvine, aby chránila interiér proti ztrátám tepla.

BAREVNÉ PROVEDENÍ:
Profily markýzy a markýzolety jsou standardně dostupné ve čtyřech barvách (bílá, šedá, černá a hnědá) a na vyžádání rovněž v libovolné barvě RAL. Na výběr je několik druhů materiálů s různým průsvitem.

OVLÁDÁNÍ:
Roztahování a stahování markýzy lze provádět:
  • Bezdrátové ovládání
  • Automatické ovládání - inteligentní systém ovládá markýzu v závislosti na intenzitě slunečního svitu.
  • Ruční ovládání


Markýzoleta má podobné vlastnosti jako markýza, ale liší se od ní svou konstrukcí. Je vybavena speciální vyklápěcí lištou, která nad částí okna vytváří malou stříšku. Díky této konstrukci mohou být markýzolety opatřeny speciálním materiálem s velmi hustou vazbou a nízkou propustností tepla, a dokážou zajistit přísun dostatečného množství přirozeného světla do interiéru. Toto řešení rovněž umožňuje snadný přístup k parapetu a nepřekáží ve výhledu z okna.

Markýza je zhotovena z pevného materiálu, odolného vůči atmosferickým vlivům. Je srolována na válečku a umístěna v hliníkové kazetě namontované na okně nebo vnějším ostění. Na okrajích látky je zataven pásek se zipem, který udržuje správné napnutí tkaniny mezi vodícími lištami a zabraňuje vypadávání látky z vodicí lišty. Spojení materiál-profil zvyšuje její odolnost proti větru - díky tomu markýza vydrží poryvy větru o rychlosti až 120 km/ a u bočního větru až 220 km/h.Pro jakékoliv informace týkající se dodání a montáže markýzy Fakro nás neváhejte kontaktovat.
ke stažení (PDF): Produktový katalog markýzy Fakro

Kontaktní informace

COLORTOP s.r.o
Podstránská 1198/14
Brno-Slatina 627 00
Tel. +420 777 219 920
Tel. +420 608 219 920
IČ: 277 31 758
vlastihrad@volny.cz, www.colortop.cz

Vzorkovna (Brno)
Pondělí - Pátek: 8.00 - 16.00 (jiný termín dle domluvy)

Pobočka - Břeclav - Mikulov - p. Hradský, tel.: 608 219 920
Pobočka - Vyškov a okolí - p. Struška, tel.: 603 269 910

Pro zaslání poptávky použijte prosím e-mail vlastihrad@volny.cz